Jediná stena, ktorá sa prispôsobí vám

Presklená stena DEKO GV je prefabrikovaná a vyvinutá tak, aby sa dala opakovane použiť v akomkoľvek priestore. Jej chrbtovou kosťou je unikátna stĺpiková konštrukcia, ktorú môže tvoriť nielen sklo, ale aj pevné dekoračné panely, trámy alebo dvere.

Je pritom úplne jedno, z čoho sú vyrobené vaše steny. DEKO GV je možné zabudovať do betónových, murovaných i sadrokartónových múrov. Aby bol váš kancelársky priestor naozaj dokonalý a flexibilný, komory v nosníkoch môžete využiť na vedenie káblov napríklad pre zásuvky. Šikovné, nemyslíte?

Sklenené panely spájajú tenké hliníkové lišty s hrúbkou len 35 milimetrov. Výsledkom je úzka priečka medzi sklenenými panelmi, ktorá pôsobí minimalisticky a luxusne.

Hliníkové prvky sú spravidla biele alebo prírodne eloxované. Aj tu platí, že sa stena prispôsobí vám - preto nie je problém dodať komponenty v inej farbe alebo povrchovej úprave. Aby bol povrch hliníkových prvkov dokonalý, nosníky sú vyrobené s hliníkovým krycím profilom alebo dekoratívnym pásom v tvare U vo farbe, ktorá nebudí pozornosť – alebo práve naopak.

Dvere do lepšieho pracovného prostredia

Pre presklené steny DEKO GV sme vyvinuli moderný systém dverí s unikátnymi hliníkovými zárubňami. Tie dokonale zapadajú do našich priečok s dvojitým zasklením. K dispozícii sú ako jedno- aj dvojkrídlové, a to v rôznych veľkostiach.

Spoločné majú len jedno - všetky sú dizajnové a mimoriadne stabilné. Je možné ich inštalovať do rôznych typov betónu, tehál alebo sadrokartónových stien.

Je na vás, aký materiál dverí si vyberiete. Pevné, presklené, celopresklené alebo presklené posuvné dvere je možné začleniť do akejkoľvek konštrukcie DEKO GV. Pri výbere dverí hrá úlohu nielen dizajn, ale aj zvuková izolácia a bezpečnosť.

Nezabudnite na kvalitné doplnky, ako sú kľučky, zatvárače a zámky. Aj tu pre vás máme pripravenú širokú ponuku.

Sklo – nový duch vašej firmy

Do štandardnej steny DEKO GV môžete zabudovať akékoľvek sklo s hrúbkou od 4 do 12 milimetrov. Vyberte si sklenenú výplň presne podľa vašich potrieb zvukovej či požiarnej izolácie, bezpečnosti a priehľadnosti.

Dvojité sklenené priečky DEKO GV tvorí bezpečnostné číre tvrdené sklo s hrúbkou od 4 do 6 milimetrov. Ak sa neprihliada na bezpečnosť, je možné použiť aj plavené sklo (float).

Požiaru vstup zakázaný

Steny DEKO GV spĺňajú prísne európske a dánske normy požiarnej certifikácie. DEKO GV je testovaná a klasifikovaná ako konštrukcia EI30, ak je jedna vrstva osadená sklom hrúbky 7 mm. Ak je sklo namontované spolu s požiarnym systémom rozprašovačov, je priečka klasifikovaná ako EI60 v Inštitúte požiarnej a bezpečnostnej technológie bez nutnosti použitia požiarneho skla. Pre tento typ konštrukcie používame bežné 6 až 8 mm tvrdené bezpečnostné sklo.

Tenká hliníková deliaca konštrukcia sa používa pre všetky priečky DEKO GV bez ohľadu na požiarne požiadavky. Ako alternatívu k priečkam s dvojitým sklom ponúkame presklené protipožiarne priečky DEKO BK a celopresklenú priečku DEKO FG Fire, obe testované aj klasifikované ako EI60.

Steny, ktoré nemajú uši

O stenách a dverách DEKO je známe, že účinne tlmia zvuk a poskytujú akustický komfort ľuďom na obidvoch stranách. Ste na čísla? So štandardným sklom dosahuje DEKO GV tlmenie zvuku až do Rw=39 dB*. S použitím špeciálnych skiel sa tlmenie zvuku zvyšuje až na Rw=49 dB*, čo ocenia najmä verejné inštitúcie alebo finančné spoločnosti. Bez ohľadu na požiadavky zvukovej izolácie tvoria deliace priečky stien tenké hliníkové konštrukcie, ktoré pôsobia minimalisticky a luxusne.

* Oficiálne testovanie DELTA.

Vaša firma, vaše súkromie

Presklené steny DEKO ochránia nielen pracovnú pohodu vašich zamestnancov, ale aj vaše dokumenty a firemné tajomstvá. Steny môžete jednoducho obohatiť o vertikálne alebo horizontálne žalúzie, prípadne o nové žalúzie medzi sklami.

Medzisklené žalúzie sú trvácne, bezúdržbové a ovládajú sa manuálne alebo elektrickým motorom bez priameho kontaktu so žalúziami. Sú umiestnené v izolovanom priestore medzi sklami, preto sú dokonale odolné voči prachu a iným nečistotám. Či už použijete žalúzie alebo nie, povrch deliacich skiel môžete ozvláštniť dizajnovými fóliami, ktoré vyjadria vašu firemnú identitu.

Technické detaily DEKO GV a sumár typov

Stiahnite si technické detaily kliknutím na obrázok.


Dánska kvalita s tradíciou

Spoločnosť DEKO už 50 rokov vyvíja riešenia vnútorného vybavenia budov a je lídrom medzi škandinávskymi výrobcami. Okrem toho je DEKO jednou z najväčších stolárskych spoločností v Dánsku, ktorá sa špecializuje na dizajn obchodných budov, kancelárií a inštitúcií. Má vynikajúcu medzinárodnú povesť, vďaka ktorej je spoľahlivým partnerom s produktmi najvyššej kvality.

Mitra, s.r.o., Pluhová 2, 831 03 Bratislava
IČO 35977329, DIČ 2022123125, IČ DPH SK2022123125

Máte rýchlu otázku? Volajte +421 905 273 767